Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018
Beğen 0

Aşk Ve Mavi Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı

Aşk Ve Mavi Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı

Televizyon kanallarının sayısı her geçen gün artarken, televizyonlarda vizyona giren dizilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.  Aşk Ve Mavi Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı,Son olarak medyada yayına girmesi ile oldukça fazla yankı uyandıran aşk ve mavi dizisi de televizyon kanallarındaki diziler arasında yerini aldı. Dizinin yapımcılığını NTC Medya üstlenirken, aşk ve mavi dizisinin ismi ilk olarak Atv ekranlarında yayınlanan kısa bir fragman ile duyuruldu. Dizinin başrollerinde, daha önce 1992’de Gündüzün Karanlığı, 1997’de Unutabilsem, 1999’da Belalım Benim, 2002’de Kınalı Kar, 2004’te Büyük Yalan, 2006’da Adak, 2007’de Oğlum İçin ve 2009’da Hicran dizilerinde rol alarak oyunculuğu ile de göz dolduran ve herkes tarafından bilinen ünlü şarkıcı Emrah ile Diriliş Ertuğrul dizisinde Gökçe karakterini canlandıran Burcu Kıratlı yer almaktadır. Dizinin sloganı Aşk ve Mavi Götür Beni Gittiğin Yere olurken, dizinin yönetmenliğini ise Hakan Arslan yapmaktadır. Aşk Ve Mavi Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı,Senaryosunu Gül semerci ve Yelda Eroğlu tarafından kaleme alınırken, dizinin bölümleri Nevşehir’de Kapadokya içerisinde çekilmektedir.

Aşk ve mavi dizisinin konusu nedir, dizi ne anlatmaktadır Aşk ve mavi dizisi, gençliğini ceza evinde geçirmek zorunda kalan Ali isimli bir karakter ile Mavi isimli bir başka karakterin çeşitli olayla neticesinde yan yana gelmesi ve aralarında oluşacak tutkulu bir aşk hikâyesini konu edinmektedir. Ali, gençlik yıllarının tamamını ceza evinde geçirdiğinden, Mavi ile tanışana kadar hiç kimseyi sevmemiş ya da âşık olmamıştır. Cezaevi yıllarının ardından tanışacağı Mavi ise, aynı şekilde Ali ile tanışana kadar hiç kimseye âşık olmamıştır. Ali, cezaevine Ahmet isimli bir adamı öldürdüğü için girmiştir. Ceza evinden çıktığında otuzlu yaşlarında olan Ali, oldukça zengin bir ailenin oğludur. Mavi ile tanışıklığı ise ceza evinden çıkışı ile değil, henüz ceza evinde son yıllarını geçirirken olur. Mavi ile mektuplaşarak iletişim kuran Ali, ceza evinden çıktıktan sonra Mavi ile evlenmek ister. İsteğinin karşılıksız kalmaması üzerine Ali ve Mavi evlenirler. Ancak Mavi’nin Ali ile iletişime geçmesi ve mektuplaşmaya başlaması tesadüf değildir.

Mavi, Ali’nin ceza evinde girmesine neden olan olayda öldürdüğü adamın, yani Ahmet’in kardeşidir. Ahmet’in intikamını almak ve Ali’yi öldürmek isteyen Mavi, bu sebepten dolayı Ali ile daha ceza evindeyken iletişime geçmiştir. Mavi’nin planı, Ali ile evlenmek ve evlendiği gece de Ali’yi öldürmektir. Bu durumu başlarda bilmeyen Ali, evlendikleri gün Mavi’nin kimliğini gördüğü zaman, Mavi’nin Ahmet’in kardeşi olduğunu anlar fakat Mavi’ye olan aşkı ağır bastığından bu duruma itiraz etmez. Düğünün yapılmasının akabinde, düğünün olduğu gece Mavi, Ali’yi bıçaklar. Tüm bunlar olurken Mavi’nin bilmediği bir gerçek de vardır üstelik. Mavinin abisini öldüren kişi aslında Ali değildir. Mavinin abisini öldüren kişi aslında Ali’nin abisi olan cemal’dir. Ali, abisinin işlediği cinayeti üstlenmek durumunda kalmıştır. Çünkü Ali karakteri, oldukça fedakâr ve cesur bir adamdır. Bu yüzden Ali, abisi Cemal’in evli olması ve çocuklarının olması dolayısıyla büyük bir fedakârlık yaparak abisinin yerine suçu üstlenip hapse girmiştir. Düğün gecesi Ali’yi bıçaklayan Mavi bu durumdan bihaber olduğundan, Ali’ye abisini öldürmesi ve ailesinin hayatını karartacak bir adıma imza atması sebebiyle büyük bir kin duymaktadır.

Ancak Ali bıçaklanmasının ardından ufak bir yaralanma ile kurtulduğundan Mavi’nin planı suya düşmüştür. Ali, Mavi’den şikâyetçi olmak istememektedir fakat şikâyetçi olmamak için de bir şartı vardır. Ali’nin şikâyetçi olmamak için istediği tek şey Mavi ile beraber yaşamaya devam etmektir. Mavi her ne kadar bu durumu hiç istemese de, kabul etmek durumunda kalacaktır. Mavi ile Ali’nin birlikte yaşamaya devam etmesi ile birlikte de dizinin içerisinde geçen olaylar bir hayli karışacak ve Ali ile Mavi arasında da büyük ama imkânsız bir aşk başlayacaktır. Diğer oyuncular ve dizinin şarkısı Dizinin diğer oyuncuları arasında, Merve Erdoğan, Uğur Uzunel (İsmet), Birgül Ulusoy (Birgül), Işıl Yücesoy (Refika), Kenan Bal (Fazıl), Alayça Öztürk (Safiye), Necmettin Çobanoğlu (Mahmut), Ayşegül Ünsal (Hasibe), Osman Karakoç (İlyas) ve Cüneyt Mete (Cemal) yer almaktadır.  Aşk Ve Mavi Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı,Dizinin şarkısı ise dizinin sloganı ile aynı sözleri paylaşan ve Emrah’ın seslendirdiği götür beni gittiğin yere isimli şarkıdır. Konusu ve oyuncuları bakımından dizi severlere keyifli anlar yaşatacak olan Aşk ve Mavi dizisini Atv ekranlarından takip etmeye devam edebilirsiniz. İyi seyirler.loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz