Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Temmuz 2018
Beğen 0

Bir Melek Vardı

Bir Melek Vardı

Bir melek vardı şarkısı hayallerin melodilerle buluştuğu bir sanat eseri boyutunda çalışma olarak kulakları okşayan bir parça niteliği taşımaktadır. Model tarafından tamamen tüm duyguları yansıtacak şekilde seslendirilmesi esnasında tüm dertlerin bir kenara bırakılarak dinlenmesi bu konuda geliştirilen dizilerde aynı duyguyu verebilme özelliği ile hayata gülen gözlerle bakan kişilerin melek karakterinde yaşama arzularını ve bu melekten bekledikleri olarak ilk akla gelen şarkı olmaktadır. Dizi müziği olarak kullanımında diziyi izleyen kişilerin düşünce yapısı olarak aşık oldukları kişiyi melek görünümünde gözlerinde canlandırırken bu konudaki en derin duygularını şarkı eşliğinde yaşama olanağını ortaya koymaktadırlar. Dizi müzikleri kullanım amacı olarak yaşanan olayların melodilerle buluşturularak en derin sevdaların şarkılar eşliğinde daha etkili hissedilmesini sağlamak amaçlanmaktadır.

bir-melek-vardi

Bir ayrılık sahnesinde nasıl acıklı sözlerin melodilere uyarlanması söz konusu oluyorsa dizi müzikleri kavramında akılda kalıcılık hedeflendiğinden şarkı sözlerinin kişiler üzerindeki etkileri kullanılmaktadır. Bir melek vardı şarkı sözlerine bakılacak olursa önce kazanılan sonra kaybedilen bir sevdanın getirdiklerinin yanında götürdükleri karşısında gösterilen tavırlar davranışlar dile getirilirken sevginin gücü karşısında kolay atlatılamayan acıların bıraktığı izler işlenmektedir. Bu tür bir dizi veya film senaryosunda ayrılıkların çiftler üzerindeki etkileri baz alınarak bu konuda hissedilenlerden hareket ederek şarkının yerleştirileceği sahneler çok iyi hesaplanmaktadır. Bir melek vardı şarkısının kullanıldığı dizi veya film sahnelerinde şarkının sevenlerin üzerinde etkileri daha önceden yapılan araştırmalarda elde edilenler üzerinden hareket edilerek yerleşeceği noktalar akılda kalıcı ve etkileyici olması açısından sadece sözlerle değil melodilerin kişiler üzerinde etkileri de dikkate alınmaktadır.

Bir melek vardı şarkısı dizi müzikleri web sitesinde yer alması ile yapılan incelemelerde şarkıların dizi veya filmlerde kullanım amaçlarına göre değişik bir çok etkiyi de beraberinde getirdiği görülmektedir. Dizi müzikleri kapsamında tüm şarkıların bir çok dizi senaryoları hazırlanırken müziklerinde seçilmesi bu alanda yapılan çalışmalarda şarkıların müzik listelerindeki yerleri de önem arz etmektedir. Bir melek vardı şarkısı melodilerin anlatılmak istenenlere tercüme olması konusundaki etkileri dikkate alınarak dizi müzikleri kategorisinde kullanılması aynı zamanda etkili sahneleri daha da etkili ve akılda alıcı bir duygu yüklemek amacı ile seslendirilmektedir.

Özellikle melodilerinin çoğunlukla söz bulunmayan sahnelerin arasına yerleştirilmesi boş gibi görünen fakat bakışlar ve vücut hareketleri ve vücut dili ile anlatılmak istenenler şarkının en can alıcı noktaları seçilerek tam bu noktada yerleştirilmesi izleyenlerin düşüncelerini bir anda kendi yaşadıkları üzerinde etkisini yaşamasını sağlamaktadır. Bir melek vardı şarkı sözlerine bakıldığında aşkı fısıldayan sessizlik anlarında aslında daha çok konuşulduğunu ellerinde hissettikleri ile meleğin sevdasına daha çok anlam kattığının varlığı yaşanmaktadır. İşte bu tür dizi müzikleri yalnızlıkların ve yaşanan aşkların sevenler üzerinde bıraktığı etkileri konu alarak tamamen dizilerin tek düze olmaması sadece konuşmalar ve yaşananlar çevresinde dönmeden melodiler ile besleyerek dolgunluk kazanması sağlanmaktadır.

Bir melek vardı şarkısı da aynen bu duyguları yansıtırken elinde olmadan kaybettiği sevgilinin aslında onun için çok şeyler ifade ettiğini fakat hissettirdikleri onu boşlukta bırakarak uykularını kaçıran düşüncelere sahip olduğunu hayalinde yaşattığı meleğine anlatmaya çalışan bir sevgilinin duygularını kapsamaktadır. Dizi müzikleri arasında yer alan bir melek vardı şarkısı model tarafından mükemmel şekilde seslendirildiğinde dinleyenleri hayal alemlerinde bambaşka duygulara sahip olmasını sağlamaktadır.loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz