Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018
Beğen 0

Hangimiz Sevmedik Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı

Hangimiz Sevmedik Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı

Hangimiz Sevmedik dizisi, senaryosu Alphan Dikmen ve Başak Angigün’e ait yepyeni bir komedi, dram türünde olan bir Türk aile dizisidir. Hangimiz Sevmedik Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı,TRT ekranlarında 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren her pazartesi akşamı yayınlanan dizinin yapımcılığını BSK Yapım üstlenmiştir. Hangimiz Sevmedik dizisinin yönetmen koltuğunda ise Metin Malekoğlu oturmaktadır. Dizinin başrol oyuncuları olarak Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayrı ve Veysel Dikmen yer almaktadır. Dizi ismini Müslüm Gürses’in güçlü sesiyle seslendirdiği “Hangimiz Sevmedik” adlı eserinden almıştır. Dizi, içerisinde barındırdığı hikaye ve karakterleriyle Yeşilçam dizi ve filmlerine sıkça gönderme yapmaktadır. Hangimiz Sevmedik dizisi içeriğinde nostaljik mahalle yaşamı, komşuluk, aile, dostluk gibi kavramlara sıkça rastlamakla birlikte aile bağlarını ve aşk hikayelerini konu edilmektedir. Hangimiz Sevmedik Dizisinin Konusu Adile ve Münir, 36 yıl önce aynı mahallede doğmuş ve beraber büyümüş iki gençtir. Bu gençler çocukluklarından beri birbirlerine aşıklardır. Fakat gençlerin babaları incir kabuğunu doldurmayacak sebeplerden dolayı kavga edince, Adile ve Münir’in de sevgi yolları sonsuza kadar ayrılmıştır.

Ailelerini ikna edip onları tekrar bir araya getirmeye çalışan bu iki genç bir türlü başarılı olamamıştır. Başarısızlıklaının sonucunda Adile ve Münir kaçıp evlenmeye karar vermişlerdir. Muğla’da Münir’in asskerlik arkadaşının yanına kaçmaya karar veren Adile ve Münir, sabaha karşı mahalle meydanındaki çınarın altında buluşmak için sözleşmişlerdir. Kaçmayı planladıkları gece 12 Eylül 1980’i takvimler gösteriyordu ve asker yönetime el koymuştu. Sabah için haberleştikleri saatte ve yerde elinde valizi ile Adile’yi bekleyen Münir karşısında askerleri görür. Elinde valiz ile Münir’i gören polislerde sorgusuz sualsiz Münir’i tutuklarlar. Münir’i çınar ağacının ordan götürdüklerinden hemen sonra herşeyden habersiz olan Adile ağacın oraya gelir ve Münir’i beklemeye başlar. Sabaha kadar bekleyen Adile, Münir’in sevgisinin yalan olduğunu, onunla kaçmaya cesaretinin olmadığı fikrine düşerek ve büyük bir hayal kırıklığıyla evinin yolunu tutar. 2 ay suçsuz yere hapis yatan Münir, tekrar mahalleye döndüğü zaman hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görür. Münir, büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Adile’nin kendisiyle uzun zamandır evlenmek isteyen adamla evlendiği görür. Bunun üzerine Adile’nin kendisinden tamamen vazgeçtiğini düşünerek kendisi de bir başka kadınla evlenir.

Kaderleri tek bir gecede tamamen değişen iki genç 35 yıl boyunca içlerinde sadece birbirlerine olan öfke ve nefretleri hiç değişmemiştir. Birbirlerine olan öfke ve nefretleri zamanla inada dönüşmüştür ve bu inat uğruna birbirini eskisi gibi seven iki genç bir araya gelememektedir. Bu iki genci bir araya getirmek sevdiği insanlara ellerinden gelen herşeyi yaparlar. Ancak hiçbir kimse Adile ve Münir’i inatlarından bir türlü vazgeçirememişlerdir. Adile ve Münir, inat ve öfkeyle kaderden ve aşktan kaçabileceklerini düşünerek hayatlarının en büyük yanlışlarına düşerler. Okullarını bitiren Tarık ve Itır, mahallelerine döndüklerinde mahallede adeta bir şenlik havası yaratmışlardır. Bu iki geç mahallelerine gelirken beraberlerinde getirdikleri sırdan kimsenin haberi yoktur. Tarık ve Itır ailelerinin birbirlerine olan düşmanlıklarına karşı birbirlerine sevdalı iki gençtir ve anne-babalarının evlenmelerine müsaade etmeyeceklerini bildikleri için mahalleye geri dönmeden önce gizlice nikahlanmışlardır. Bu nikahın şahitleri de mahallenin bir diğer birbirlerine kavuşamayan çifti olan Şener ve Ayşen’dir. Adile ve Münir herşeyden habersiz olarak çocuklarının gelmesinin mutluluğunu yaşamaktadırlar.

Diş hekimi olan oğlu için Adile, bir muayenehane, avukat olan kızı için de Münir bir büro açacaktır. Bu sefer Münir’in uslanmaz kardeşi olan mahallenin tescilli batağı ve sahtekarı olan Şener bir oyun oynar ve Münir ve Adile daha dünür olduklarını bilemeden kendilerini aynı evin yarı yarıya hisse ortağı olarak bulurlar. Münir ve Adile’nin büyük nefretlerinin altında yatan gerçek ve ölümsüz olan aşkları ile hem dünür hem de aynı eve ortak olurlar. Itır ve Tarık evlendiklerini ailelerine nasıl açıklayacaklarını bir türlü bulamamaktadırlar ve ikisinin arasındaki çekişmeler de gerçeğin her seferinde açığa çıkmasını engellemektedir. Şener’in üç kağıtları, mahallelinin Adile ve Münir’i barıştırma çabaları işleri iyiden iyiye çıkmaza sokmaktadır. Hangimiz Sevmedik dizisinde en önemli olan özellik, birbirlerine olan sevgiyi, dostluğu ve bağlılığı asla kaybetmemiş olmaları ve bir mahalleliden öte bir aile gibi yaşamaya alışmış insanlar vardır. Hangimiz Sevmedik Dizi Şarkıları Ve Tanıtımı, Dizinin ismini aldığı Müslüm Gürses’in eşsiz yorumu olan “Hangimiz Sevmedik” şarkısı, Eline Yabancı Eller Değmesin, Cengiz Kurtoğlu’ndan “Ayrılık Saati” şarkıları dizi şarkılarındandır.loading...

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz